Medijpratības meistarklase Daugavpils 9. vidusskolā

26/04/2018

24. aprīlī Daugavpils 9. vidusskolā viesojās amerikāņu pētniece Alina K. Clay, kura šobrīd Rīgā nodarbojas ar pētījumiem medijpratības jomā. Alina novadīja meistarklasi 11.klases skolēniem un pastāstīja par iemesliem, kāpēc rodas viltus ziņas, kā arī pievērsa skolēnu uzmanību tam, kā var pārbaudīt avotu, ziņu un attēlu ticamību.

Īpaši saistošas skolēniem likās aktivitātēs, kurās viņi varēja praktiski pielietot iegūtās zināšanas. Skolēniem bija jānosaka, vai populāri attēli no interneta ir īsti vai viltoti un jāanalizē ziņu portāli, lai saprastu, vai to informācijai var ticēt. Nodarbības dalībnieki apskatīja arī dažādus sociālo tīklus profilus, kuros viņiem bija jāpamana tas, kas liecina, ka profili nav īsti. Skolēni atzina, ka, neskatoties uz to, ka viņi pastāvīgi lieto sociālos tīklus, viltotu informāciju pamanīt nav viegli.

Nodarbības beigās skolēni izvērtēja savu medijpratības līmeni pirms un pēc Alinas prezentācijas. Daži dalībnieki atzina, ka būt medijpratīgam nav tik vienkārši, tāpēc viņi gribētu gūt jaunas zināšanas šajā jautājumā.

Informāciju sagatavoja Alīna Jahimoviča (Daugavpils 9.vidusskolas projekta komandas dalībniece)

iac2