Medijpratības stundu cikls Daugavpils 9. vidusskolā

04/04/2018 / Ievietoja: Agnese Jurģīte

Daugavpils 9. vidusskolas projekta “Atbalsts Latvijas jauniešu medijpratībai” komanda 2018. gada marta beigās un aprīļa sākumā ir uzsākusi medijpratības nodarbību ciklu 8. – 12. klašu skolēniem. Medijpratības tēma tiek aplūkota tādos priekšmetos kā latviešu valoda, angļu valoda un vēsture.

Skolēni tiek aicināti atpazīt viltus ziņas, aizdomāties par to vēsturi un manipulācijas iespējām, iejusties attēlos un citās projekta tēmās. Pēc šīm nodarbībām jaunieši atzīst, ka ir ļoti viegli apmaldīties informācijas jūrā, tāpēc ir nepieciešams pārbaudīt ziņu patiesumu.

Lai rastu atgriezenisko saiti, tiek veidots šo stundu TWITTER, kura laikā skolēni pozicionē savas izjūtas, veicot uzdevumus. Ceram, ka projekta beigās mums būs daudz pozitīvu tvītu!

Informāciju sagatavoja Daugavpils 9.vidusskolas direktora vietniece Agnese Jurģīte

D pils 6D pils 8