Noslēgušās Izglītības attīstības centra organizētās latviešu valodas mācības iebraucējiem Latvijā

Noslēgušās Izglītības attīstības centra organizētās latviešu valodas mācības iebraucējiem Latvijā

28/12/2020 / Ievietoja: IAC

Biedrība „Izglītības attīstības centrs” (IAC)  divu gadu laikā sniegusi atbalstu latviešu valodas apguvē 350 trešo valstu valstspiederīgajiem ar mērķi  veicināt viņu iekļaušanos izglītības sistēmā un darba tirgū Latvijā. 

Mācības tika organizētas  projekta „Dzīvoju Latvijā - mācos latviešu valodu (2.posms)” ietvaros no 2019.gada janvāra līdz 2020.gada decembrim. Kopumā divdesmit astoņās latviešu valodas mācību grupās iesaistījās vairāk kā 460 iebraucēji, mācības pabeidza ap  75% no tiem, t.i. 350 kursu dalībnieki.

To vidū cilvēki no 40 dažādām valstīm, kas ir ārpus Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas un kas par savu dzīvesvietu izvēlējušies Latviju. Projekta ietvaros bija iespēja apgūt latviešu valodu 120 stundu apjomā, tādējādi uzlabojot prasmes par vienu līmeni, kā arī iegūt valodas prasmi apliecinošu sertifikātu, kārtojot valsts valodas prasmes pārbaudi. 165 dalībnieku ieguvuši valsts valodas prasmes līmeni apliecinošu sertifikātu. Kā atzīst projekta dalībnieki, valodas zināšanas viņiem atvieglo saziņu un sadzīvi, savukārt sertifikāts ir būtisks, lai uzsāktu darba attiecības Latvijā.

Valodas apguvē divos gados iesaistījušies visvairāk Krievijas, Ukrainas, Vjetnamas un  Ķīnas valstspiederīgie, kā arī iebraucēji no Indijas,  Turcijas, Baltkrievijas, ASV, Uzbekistānas, Kazahstānas, Ēģiptes, Irākas, Marokas, Sīrijas, Nigērijas, Irākas, Venecuēlas, Filipīnām,  Pakistānas, Meksikas, Indonēzijas, Armēnijas, Afganistānas, Lībijas, Jaunzēlandes, Alžīrijas, Libānas, Nepālas, Kirgizstānas, Ganas, Etiopijas, Sudānas, Taizemes, Palestīnas, Kolumbijas, Azerbaidžānas, Izraēlas, Nikaragvas, Šrilankas, Ekvadoras.

LV karog6

Projekts (Nr.PMIF/6/2018/2/02) tiek īstenots no 2019.gada 1.janvāra līdz 2020.gada 31.decembrim Eiropas Savienības Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda 2014.-2020. gada plānošanas perioda ietvaros ar Eiropas Savienības (75%) un Latvijas valsts budžeta (25%) finansējumu.