Viļakas Valsts ģimnāzijas jaunieši dodas izglītojošā ekskursijā

16/04/2017

Pašā pēdējā marta dienā - 31.martā Viļakas Valsts ģimnāzijas skolēniem tika dota iespēja piedalīties Izglītības attīstības centra projekta „Izzināt. Pieredzēt. Rīkoties.” rīkotajā ekskursijā, kuras mērķis bija izzināt Latvijas vēstures notikumus, personības, iepazīt profesijas un baudīt savas tautas kultūru.

Iesākumā jaunieši devās uz Carnikavas uzņēmumu „Krupis”, kur klausījās Zigrīdas un Eduarda Skavenecu stāstu par vienu no Latvijas tradicionālajām delikatesēm- nēģiem. Uzņēmuma īpašnieki mūs laipni sagaidīja un dalījās savā dzīves pieredzē, sirds aicinājuma un profesiju izvēlē, kā arī demonstrēja nēģu cepšanas prasmes un cienāja ar savu produkciju- ceptiem nēģiem, nēģiem želejā un pat nēģu suši.

Vispirms tika izrādīta fotosiena, uz kuras izvietotie foto liecināja, ka šajā namā viesojušies daudzi Latvijā zināmi cilvēki – mākslinieki, dzejnieki un prominences. Pagalmā nevarēja palikt nepamanītas aptuveni 300 dažādas krupju figūriņas. Pēc tam apskatījām namatēva medaļu un goda rakstu kolekciju, jo viņš bijis cīņas sporta piekritējs, un tad tikām aicināti vērot nēģu cepšana procesu. Cepot nēģus uz oglēm netiek izmantotas nekādas garšvielas, sāls un citrons tiek pievienots tikai nēģu baudīšanas procesā.

Pēc garšas kārpiņu kārdināšanas devāmies uz Vecmīlgrāvi, kur viesojāmies Rīgas 31.vidusskolā - iepazināmies ar skolas vēsturi, kura aizsākusies jau 1952.gadā, skolas tradīcijām un iespējām.

Tālāk devāmies uz Latvijas mēroga arhitektūras pieminekli - kultūras pili Ziemeļblāzma, kuru ieskauj plašs parks. Tur burvīgas gides pavadībā apskatījām pili un parku, ieklausoties pils skarbajā vēsturē un izzinot Augusta Dombrovska paveikto savas tautas labā. Pili 1913. gadā uzcēlis kokrūpnieks un mecenāts Augusts Dombrovskis, lai apkārtējiem iedzīvotājiem būtu pilnvērtīgāka sabiedriskā un kultūras dzīve. Pils kļuva par vienu no ievērojamākajiem kultūras un izglītības centriem ne tikai Rīgā, bet arī visā Latvijā. Kultūras darbs un pasākumi šajā pilī gadu gaitā tiek organizēti, ievērojot Augusta Dombrovska formulu: „Uz skaidru prātu caur zināšanām, uz skaidru prātu caur kultūru, uz skaidru prātu caur veselīgu dzīvesveidu.” Šī mērķtiecīgā formula ir kalpojusi kā moto, saglabājot un attīstot kultūras tradīcijas un veicinot radošas inovācijas. Noslēgumā jauniešiem bija ekskluzīva iespēja baudīt Aijas Andrejevas koncertu “Ceļojums pie sevis”, kurš notika tur pat kultūras pilī “Ziemeļblāzma”.
Skolēni ir pateicīgi par viņiem sagādāto prieku, pieredzi un pozitīvajām emocijām, ko sniedza šis brauciens!

Informāciju sagatavoja Viļakas Valsts ģimnāzijas 7.klases audzinātāja Madara Jeromāne.