Interaktīva spēle vidusskolai „Baltā galdauta" svētku ieskaņai

Interaktīva spēle vidusskolai „Baltā galdauta" svētku ieskaņai

05/05/2017

Pirmssvētku rīts ausa skaidrs un saulains. Tas vēstīja par jauku dienas iesākumu.

2017. gada 3. maijā par godu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas svētkiem Rīgas Klasiskajā ģimnāzijas stadionā notika interaktīva spēle vidusskolas klasēm.

11. klašu skolēni sadarbībā ar latviešu valodas un literatūras skolotājiem bija sagatavojuši dažādus uzdevumus par Latviju (tēmas bija ļoti dažādas - Latvijas ģeogrāfija, latviešu rakstu zīmes, latviešu valoda, latviešu literatūra, Latvijas sabiedriskie mediji, Latvijas vēsture, latviešu folklora un tradīcijas, ievērojami cilvēki, pieminekļi Latvijā, dabas aizsardzība), kurus ar aizrautību pildīja skolēni no 10., 11. un 12. klasēm.

Gan skolotāji, gan skolēni - dalībnieki un organizatori - bija ļoti apmierināti ar šo pasākumu. Skolēnu – organizatoru- galvenā atziņa, ka bija interesanti izdomāt un sagatavot uzdevumus, un pēc tam vērot, kā citi skolēni tiek galā, un vēl bija interesanti pašiem iejusties „skolotāja ādā”. Spēles dalībnieki uzsver, ka šī diena patika, ,,jo bijām ārā, svaigā gaisā'', ,,bija interesanti, bet diezgan grūti uzdevumi, kas ļāva uzzināt kaut ko jaunu par Latvijas kultūru'', ,,diena bija radoša”, „paldies, ka pasākums nenotika skolas telpās”. „Patika kolektīva darbs, jauna informācija, atkārtošana, attiecību uzlabošana ar citiem skolēniem.'' Vislabāk skolēniem patika Dabas aizsardzības stacija, visgrūtākās šķita Literatūras un Folkloras stacijas.

Kopumā skolēni saka paldies par interesanto dienu! Skolotājām arī likās, ka diena pagāja ātri un ražīgi! Šādi mācīties un apgūt jauno vai atkārtot mazliet aizmirsto ir aizraujoši, radoši, un informācija labāk paliek atmiņā.

Baltā galdauta svētki

4. maijā visā valstī svinēsim Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu, bet 3. maijā skolas aktu zālē skaisti klāta galda fonā redzami skolēnu darbi – fotogrāfijas un radošie darbi.

Visu marta mēnesi 10.-12. klašu skolēni bija aicināti iesūtīt radošos darbus ar nosaukumu “Latvija man ir…”. Kopumā tika iesūtīti 88 radošo darbu komplekti. Žūrijai bija grūti izvēlēties labākos, interesantākos un saturiski visbagātākos darbus. Tika nolemts apbalvot atsevišķi foto un radošo darbu autorus.

Par vislabākajiem žūrija atzina Viktorijas Vereteņņikovas (12.kl.), Krutjko Valērijas (10.kl.), Vaikules Evas (10.kl.) prozas darbus un Santas Svitņevas (12.kl.), Angelīnas Sabļinas (11.kl.), Viktorijas Ļeonovas (12.kl.) dzejoļus par Latviju.

No visām 88 fotogrāfijām visaugstāko novērtējumu ieguva Alīses Kirjuhinas (11.kl.) foto “Mājīgā pienene”, Annas Šalašovas (10.kl.) - “Papīra kuģīšu dzīve”, Arinas Kurmeļovas (11.kl.) - “Ēnu spēle”, Maksima Kušiņičeva (12.kl.) - “Rīga naktī”, Marijas Škuļteckas (11.kl.) - “Smilšu burka”.

Paldies IAC (Izglītības attīstības centram) par iespēju piedalīties projektā „Izzināt. Pieredzēt. Rīkoties.” un par balvām konkursa uzvarētajiem.

Aicinām visus skolēnus un skolotājus 4. maijā uzklāt baltus galdautus un kopā ar ģimenēm, draugiem atcerēties, ka mēs esam skaistās Latvijas iedzīvotāji, ka mums ir brīvība, ka mums jābūt lepniem par savu dzimteni un ar lepnumu jānes savas valsts vārds pasaulē!

Rudenī pirms 18. Novembra svinībām, gatavojoties Latvijas simtgadei mēs atkal aicināsim visus skolēnus un skolotājus piedalīties radošo darbu konkursā, tāpēc izziniet ceļojot, pieredziet, pētot Latviju un tās vērtības, lai varat rīkoties fotografējot, zīmējot un rakstot!

Visu organizatoru, dalībnieku vārdā
Inga Narmonta un Ingūna Buta