Turpinām mācības

Turpinām mācības

09/11/2018

Latviešu valodas nodarbības šajā rudenī turpinās 3 grupās, tajās latviešu valodu apgūst vairāk kā 40 trešo valstu valstspiederīgo. Šīs grupas pabeigs mācības decembra sākumā, pēc tam kursantiem būs iespēja kārtot latviešu valodas prasmes pārbaudi, lai iegūtu sertifikātu par valsts valodas apguves līmeni. 

Lai arī mācībām paredzētas 120 stundas un dalībnieki grupās sadalīti pēc valodas prasmes līmeņa, tās vienmēr liekas pr maz, lai sagatavotos pārbaudījumam, komunicētu un labi justos vietējā sabiedrībā. Kāda kursante stāsta, ka viņai patīkot kultūras piedāvājums, kas pieejams Rīgā, tomēr, lai ietu uz teātri, viņa pagaidām nezina valodu tik labi, tāpēc ļoti bieži apmeklējot izrādes Operas un baleta teātrī. Kad mācību kurss jau ir otrajā pusē, daži dalībnieki atzīst - 120 stundas valodas apguvei ir par maz, citi saka, ka ne vienmēr iespējam paspēt un tikt uz mācībām darba dienas noslēgumā, un tikai ceturtā daļa dalībnieku atzīst, ka sasnieguši savus mācību mērķus, kursos mācoties latviešu valodu. Kādam individuāli jāattīsta rakstīšanas un klausīšanās prasmes, cits novērtē, ka sliktāk veicas ar runāšanu un rakstīšanu.

Tomēr gandrīz visi kursanti latviešu valodas kursu kvalitāti ar augstāko vērtējumu. Cenšamies arī turpmāk!

Izglītības attīstības centra projekts „Dzīvoju Latvijā – mācos latviešu valodu” (Nr.PMIF/6/2016/1/02) tiek īstenots Eiropas Savienības Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda 2014.-2020. gada plānošanas perioda ietvaros ar Eiropas Savienības (75%) un Latvijas valsts budžeta (25%) finansējumu.
LearningLatvian3