Latviešu valodas mācības vasarā uzsāk vairāk kā 50 trešo valstu valstspiederīgie

Latviešu valodas mācības vasarā uzsāk vairāk kā 50 trešo valstu valstspiederīgie

06/06/2018

Turpinās darbs IAC projekta "Dzīvoju Latvijā - mācos latviešu valodu" ietvaros. Šī gada maija beigās noslēdzās pavasara posma grupas, kas bija uzsākušas mācības 2018.gada janvārī un februārī. Tādējādi 6 latviešu valodas grupās 120 stundu latviešu valodas kuru apguva 75 trešo valstu valstspiederīgie, to vidū 61 apguva pamata (A) līmeņa latviešu valodas kursu un 14 vidējā (B) līmeņa kursu. Kursu noslēgumā 65 dalībnieki arī kārtoja valsts valodas prasmes pārbaudi.

2018.gada vasaras periodā latviešu valodu pamata līmenī uzsākuši mācīties 55 trešo valstu valstspiederīgie 3 grupās, kas savu darbu noslēgs augusta vidū un beigās. Šajā grupās mācības uzsākuši dalībnieki no Krievijas, Ukrainas, Uzbekistānas, Kazahstānas, Baltkrievijas,  Vjetnamas, Ķīnas, Japānas, ASV, Kanādas, Irākas, Jordānijas, Ganas, Indijas, Šrilankas, Ēģiptes un Turcijas. Jāatzīst, ka arī vasarā jauniebraucēju aktivitāte ir augsta - cilvēki aktīvi piesakās mācībām, un grupās pietrūkst vietu visiem gribētājiem. Veiksmīgu mācību laiku!

Izglītības attīstības centra projekts „Dzīvoju Latvijā – mācos latviešu valodu” (Nr.PMIF/6/2016/1/02) tiek īstenots Eiropas Savienības Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda 2014.-2020. gada plānošanas perioda ietvaros ar Eiropas Savienības (75%) un Latvijas valsts budžeta (25%) finansējumu.
LearningLatvian3