Latviešu valodas mācībās trešvalstniekiem turpinās arī vasarā

Latviešu valodas mācībās trešvalstniekiem turpinās arī vasarā

22/06/2017 / Ievietoja: IAC

15. jūnijā uz latviešu valodas atestācijas eksāmenu devās divas pēdējās grupas no sešām, kuras projekta ietvaros ,,Dzīvoju Latvijā, mācos latviešu valodu’’ uzsāka valodas apguvi 2017.gada sākumā. Uztraukums bija liels, taču vairākums valodas apguvēju uzsvēra, ka jebkurš eksāmens ir svarīgs notikums cilvēka dzīvē, tāpēc arī satraukums. Vairāk

15. jūnijā uz latviešu valodas atestācijas eksāmenu devās divas pēdējās grupas no sešām, kuras projekta ietvaros ,,Dzīvoju Latvijā, mācos latviešu valodu’’ uzsāka valodas apguvi 2017.gada sākumā. Uztraukums bija liels, taču vairākums valodas apguvēju uzsvēra, ka jebkurš eksāmens ir svarīgs notikums cilvēka dzīvē, tāpēc arī satraukums. Gaidām rezultātus, un projekta komanda ir pārliecināta, ka viss būs labi, jo lielu darbu ir ieguldījuši gan projekta dalībnieki, gan pedagogi, gan projekta komanda. Līdz šim visi valodas apguvēji, kuri bija pieteikušies valsts valodas prasmes pārbaudei, to sekmīgi ir nokārtojuši.

5.jūnijā latviešu valodas apguvi uzsāka divas jaunas grupas (pamata līmeņa zemākā un pamata līmeņa augstākā pakāpe), no kurām vienā tiek īstenots intensīvs valodas apguves kurss ( mācības katru dienu). 17. jūnijā darbu uzsāks grupa, kurā dalībnieki apgūs latviešu valodu vidējā līmeņa pakāpē.

Septembra sākumā plānots uzsākt mācības vēl četrās grupās. Šobrīd projekta komandai ir spraigs darba posms, jo jāapzina iespējamie grupu dalībnieki, jāveic intervijas, jānoformē nepieciešamie dokumenti, kā arī jānosaka nākamo projekta dalībnieku valodas līmenis.

LearningLatvian3
Projekts (Nr.PMIF/6/2016/1/02) tiek īstenots no 2016.gada 15.novembra līdz 2018.gada 31.decembrim Eiropas Savienības Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda 2014.-2020. gada plānošanas perioda ietvaros ar Eiropas Savienības (75%) un Latvijas valsts budžeta (25%) finansējumu.