Brīvdabas pasākums muzejā

Brīvdabas pasākums muzejā

27/07/2022

16.jūlijā projekta ,,Dzīvoju Latvijā-mācos latviešu valodu’(3.posms) dalībnieki tika aicināti uz noslēguma pasākumu  Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā.

Pasākumā piedalījās vairākkā 70 projekta dalībnieku. Kursanti bija pateicīgi par iespēju apmeklēt muzeju un iesaistīties aktivitātēs  kopā ar ģimenēm, draugiem un radiniekiem. 

Pasākuma ievadā dalībnieki piedalījās viktorīnā, kurā, meklējot atbildes uz jautājumiem, bija jāiepazīst muzejā eksponētās celtnes, telpu iekārtojums, lauku sēta. Protams, bija iespēja lasīt paskaidrojošo tekstu latviešu valodā un jautāt muzeja darbiniekiem. Uzvarētāji bija visi, kuri piedalījās viktorīnā. Un konfektes, ko saņēma par atbildēm uz viktorīnas jautājumiem, pazuda "vēja spārniem". 

Pasākuma turpinājumā  cienājāmies ar sarūpētajiem gardumiem, kas vienlaikus bija iespēja nogaršot Latvijas lauku sētai raksturīgus ēdienus: kaņepju sviestu, pašcepto  maizīti ar speķa aizdaru, mazsālītus gurķīšus, rabarberu kūku, mājas siera plati …

Pasākuma kulminācija bija tikšanās ar folkloras kopu ,,Kalnā kāpu gavilēt’’.  Kopas dalībnieces Ievas Strodes vadībā iepazīstināja ar mūzikas instrumentiem, tautas tērpa elementiem, deva iespēju ne tikai apskatīt, bet arī paspēlēt un pataustīt tos. Tad dziesmas, dejas un rotaļas, kurās iesaistījās gan pieaugušie, gan bērni.

Liekas, ka viss izdevās. Par pasākumu bija prieks gan dalībniekiem, gan projekta komandai. Jāpiebilst, ka arī laiks mūs lutināja.  Pērkons ducināja, bet pagāja garām…

Foto 

LV karog8

Projekts (Nr.PMIF/6/2020/3/02 ) tiek īstenots  Eiropas Savienības Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda 2014.-2020. gada plānošanas perioda ietvaros ar Eiropas Savienības (75%) un Latvijas valsts budžeta (25%) finansējumu.  Projekta kopējās izmaksas 275 520,71 eiro.