Latviešu valodas mācības Ukrainas civiliedzīvotājiem

Latviešu valodas mācības Ukrainas civiliedzīvotājiem

2022.gada jūnijs - 2022.gada decembris

Līguma Nr. 2023.LV/LVUKR/01 un Līguma Nr. 2022.LV/LVUKR/18

No 2023.gada marta Izglītības attīstības centrs turpina latviešu valodas nodarbību organizēšanu Ukrainas civiliedzīvotājiem. Šo kursu ietvaros kursanti varēs apgūt latviešu valodu gan pamata (A1), gan nākamajos līmeņos. 

2022.gada jūnijā Izglītības attīstības centrs uzsāka latviešu valodas kursu nodarbību organizēšanu Ukrainas civiliedzīvotājiem. Šo kursu ietvaros, kursanti varēja apgūt latviešu valodu A1 līmenī 120 stundu apjomā attālināti vai klātienes grupās (Rīgā, Dzirnavu ielā 34a-8), un kopš 2022.gada oktobra arī A2 līmenī.

Programmas "Latviešu valodas mācības Ukrainas civiliedzīvotājiem" mērķis ir veicināt latviešu valodas lietojumu Ukrainas civiliedzīvotāju vidū, nodrošinot latviešu valodas mācības pieaugušajiem vismaz 120 akadēmisko stundu apmērā, visos Latvijas reģionos. Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no  piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

 

20/10/2023
Tuvojas noslēgumam Ukrainas iedzīvotāju nodarbības šajā gadā. 
Novembrī noslēgsies četras (4) no sešām (6) grupām un kursanti dosies kārtot valsts valodas prasmes pārbaudi.
Ekranuzemums 2023 10 25 185931
11/09/2023

2023.gada rudens semestrī projekta ietvaros esam organizējuši un uzsākuši 5 grupas. Prieks par tiem Ukrainas iedzīvotājiem, kas mācās latviešu valodu ne tikai pamata latviešu valodas prasmes līmenī (A1-A2), bet arī vidējā līmenī (B1 un B2). Mācības šīm grupām noslēgsies novembrī un decembrī, šī gada laikā IAC būs noslēdzis 13 latviešu valodu grupas, kurās bija latviešu valodu bija iespēja apgūt Ukrainas civiliedzīvotājiem (4 - A1 grupas, 5 - A2 grupas, 3 - B1 grupas un viena B2 grupa). Pēc kursu 120 stundu kursu pabeigšanas kursantiem nodrošinām iespēju kārtot valsts valodas prasmes pārbaudi VISC, šajā gadā to kārtojuši jau 36 kursanti.

01/09/2023

❗️Piesakies B2 klātienes kursiem septembrī: http://ieej.lv/kursi_LV
Курси латиської B2 очно. Pеєстрація за посиланням http://ieej.lv/kursi_LV

Baneris B2 UA 2baneris B2 LV

 

03/08/2023

Aicinām Ukrainas civiliedzīvotājus mācīties latviešu valodu A1 (iesācēju) un A2 līmeņa grupās vakaros attālināti. Piesakieties: http://ieej.lv/kursi_LV
Vairāk par mācībām jautājiet pa tālruni 26335521 vai e-pastu: iac@latnet.lv

valoda augusta UAvaloda augusta LV

 

 

 

 

 

 

 

 

15/05/2023

Aicinām Ukrainas civiliedzīvotājus pieteikties A1 un A2 līmeņa latviešu valodas grupās, kas sāksies maijā - jūnijā. Reģistrējieties kursiem šeit http://ieej.lv/kursi_LV

Vairāk informācijas par iespējām pieteikties mācībām: iac@latnet.lv vai 26335521! 

Valoda IAC EN

 

08/05/2023

Prieks par mūsu kursantiem, kas jau sešas līdz astoņas nedēļas regulāri apmeklē latviešu valodas nodarbības un izrāda interesi arī mācīties valodu padziļināti jeb nākamajos līmeņos. Šajā gadā kā veiksmīgu valodas apguvei un arī valsts valodas prasmes pārbaudes nokārtošanai IAC piedāvā kursantiem mācību modeli, kurā nodarbības notiek ne tikai  klātienē vai tikai attālināti, bet arī klātienes kursanti vienu no mācību dienām nedēļā mācās attālināti, tādējādi apgūstot prasmes valodu praktizēt digitālajā vidē, lietot digitālos mācību līdzekļus un attīstīt datorprasmes, kas būs nepieciešamas arī valsts valodas prasmes nokārtošanai VISC. Martā un aprīlī uzsāktās kursu grupas noslēgsies pirms vai nedaudz pēc Jāņiem. tad A2 un B1 līmeņa studenti varēs pārbaudīt savas zināšanas arī valsts valodas pārbaudē. 

Vēlam veiksmi un pacietību, apgūstot valodu!

foto 3 11.05.LVU 2 foto 22.03.04foto 2 11.05.foto 1 12.05.

04/04/2023

Arī 2023.gadā izmantojam Sabiedrības integrācijas fondā pieejamo finansējumu no  piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem, lai nodrošinātu latviešu valodas mācības Ukrainas civiliedzīvotājiem. Interese par latviešu valodas mācībām no ukraiņu puses ir liela. Šajā gadā pieprasījums ir ne tikai pēc  valodas mācībām pamata līmenī, bet arī nākamajos līmeņos. Kā arī cilvēki interesējas gan par mācībām klātienē, gan attālināti. Martā un aprīlī uzsākam sešas mācību grupas. Jūnijā kursanti grupās būs mācījušies valodu 120 stundu apjomā A1, A2 un B1 līmenī.

Aicinām pieteikties nākamajām latviešu valodas grupām šeit .

Vairāk informācijas par iespējām pieteikties mācībām: 

iac@latnet.lv vai 26335521! 

 plakatis LVplakatis EN

20/12/2022

Esam noslēguši šo projektu un latviešu valodas mācību grupas Ukrainas civiliedzīvotājiem. Kopumā no šī gada jūlija līdz decembrim sniedzām iespēju mācīties latviešu valodu vairāk kā 140 cilvēkiem. Prieks par tiem 129 ukraiņiem, kas mācības 120 stundu garumā (2-3 mēneši) pabeidza un ieguva latviešu valodas prasmes A1 vai pat A2 līmenī. 

Paldies visiem, kas bija tik motivēti un garā stipri, ka, neskatoties uz sadzīves problēmām un pārdzīvojumiem, spēja piedalīties un mācīties kursos! Mierīgas debesis visiem!

foto www2

 

07/12/2022

Decembris klāt. Latviešu valodas mācības Ukrainas civiliedzīvotājiem noslēdzas. Kopš septembra/oktobra grafiks gan skolotājiem, gan kursantiem ir bijis saspringts un mācībām bijis jāvelta visu savu brīvo laiku. Priecājamies par visiem, kas pabeiguši 120 stundu mācības  piecās  A1 grupās (gan klātienē, gan attālināti, gan no rītiem, gan vakaros). Pēc nedēļas mācības noslēgs divas A2 grupas, šie kursanti noslēgumā kārtos arī valsts valodas prasmes pārbaudi un iegūs sertifikātus par latviešu valodas prasmi.

Daudz pavērsienu trīs mēnešu laikā ir noticis kursantu dzīvēs: kāds atradis darbu, kāds mainījis dzīvesvietu, kāds apprecējies... jā, notiek arī šādi pozitīvi notikumi, kuri tiek atzīmēti kopā ar latviešu valodas grupas biedriem un skolotāju. Lai ilgi un laimīgi, Tamāra un Viktor!

foto precibas

foto nosl2.

Visi, kas mācības noslēguši, ir laimīgi par paveikto, kā arī īr ļoti pateicīgi pasniedzējiem. Daļa kursantu vēlas mācības turpināt nākamajā līmenī.

Kursu organizēšana visaugstākajā līmenī. Paldies visiem pasniedzējiem un kursu organizatoriem. Īpašs paldies manai skolotājai par saturīgām un interesantajām nodarbībām.
Kursi bija ļoti interesanti un man vairs nav īpašu problēmu piedalīties draugu sarunās.
Bija ļoti interesanti, bija saprotama katru tēmu, informācija bija ļoti pieejama un izglītojoša.
Diemžēl daudz kavēju (darba grafiks neļauj apmeklēt visas nodarbības), bet, ja būtu apmeklējusi pie šādas skolotājas, esmu pārliecināta, ka jau varētu brīvi runāt latviešu valodā.
Šeit skolotāji ir ieinteresēti ne tikai vadīt stundu, bet gan iemācīt skolēnus. Paldies par iespēju mācīties pie tik labiem skolotājiem.
Pie šādiem skolotājiem vienkārši nav iespējams neiemīlēt latviešu valodu!

07/11/2022

Novembrī latviešu valodas mācības Ukrainas civiliedzīvotājiem turpinām septiņām grupām. Pamazām 120 stundu kursi noslēdzas. Paldies  atbildīgajai un uzcītīgajai pasniedzējai Allai Jegorovai un aktīvajām kursu dalībniecēm! 

Kursu noslēgumā dalībnieces raksta, ka ir ļoti apmierinātas ar kursu norisi, vēlētos mācīties tālāk un lielāku stundu apjomu, lai būtu iespēja vairāk praktizēt runu: Man ļoti patika pasniedzēja un kursa programma, saņēmu zināšanas pilnā apjomā, draudzīgā, draudzīgā atmosfērā, man ļoti patika skolotāja Alla Jehorova, gribētu  turpināt pie viņas mācīties. 

Foto grupas nosleguma

Savukārt atgriezeniskā saite no skolotājas par šo darba cēlienu publicēta Facebook:

Arī man šis laiks, bija nozīmīgs, jo pirmo reizi mācīju ukrainietes, kuras aizbēgušas no kara... Arī es daudz ko iemācījos un sapratu - karš ir ne tikai šausmas, bet arī laimīgas sagadīšanās un dzīves pagriezieni ar laimīgām beigām, karš saliedē un parāda to, cik spēcīgi, izpalīdzīgi, līdzjūtīgi patiesībā ir cilvēki. Mēs varam tikai mācīties no Ukraiņiem stipro garu, apņēmību, mērķtiecību, izpalīdzību un vienotību.

foto FB

20/10/2022
Septembrī - oktobrī Izglītības attīstības centrā mācības uzsāka 7 Ukrainas civiliedzīvotāju grupas. Priecājamies, ka mums bija iespēja uzsākt arī A2 līmeņa mācības tiem, kas pamata līmeni jau  apguvuši vasarā. Lai prieks kursantu un skolotāju acīs nenorimst visu mācību laiku! Čakli turpinām darbu šī projekta ietvaros līdz decembra vidum.
foto grupa

 

01/09/2022

Arī 31.augustā, noslēdzot latviešu valodas mācības, dodamies apmeklēt Latvijas Nacionālo bibliotēku. Kopā ar grupiņu mūsu vissmaidīgākā pasniedzēja Ērika Pičukāne. Šī ir tā diena, kad katram kursantam ir iesēja novērtēt savas sajūtas un prasmes, sarunājoties ar bibliotēkas darbiniekiem latviski par visdažādākajām  sadzīviskām tēmām ārpus ierastās virtuālās nodarbības vides un vienmēr saprotošās pasniedzējas klātbūtnes. Pametot savu komforta zonu, pārliecība par valodas zināšanām un prasmēm "sašūpojas", bet tas tikai uz brīdi... pēc ilgākas sarunas kursanti kļūst smaidīgi un apmierināti: man tas izdevās, es to varu!

Paldies par iespēju #LatvijasNacionālāBibliotēka! 

 foto LNB

25/08/2022
Septembrī uzsākam latviešu valodas grupas Ukrainas civiliedzīvotājiem. Reģistrējies https://ieej.lv/LV_ukrainiem
Piedāvājam mācības klātienē un attālināti darba dienu rītos un vakaros. Vietu skaits grupās ierobežots!

Iesācēju grupas tiks organizētas: 

  • Klātienē dienas grupa. Tā notiks IAC biroja telpās Rīgā, Dzirnavu ielā 34a-8 darba dienās (P.,O.,T.,C) no plkst. 11:00  četras (4) nodarbības katru dienu.
  • Klātienē vakara grupa. Tā notiks IAC biroja telpās Rīgā, Dzirnavu ielā 34a-8 darba dienās (P.,O.,T.,C.,) no plkst. 17:30 trīs trīs (3) nodarbības katru vakaru.
  • Attālinātā dienas grupa. Tā notiks  Zoom platformā pirmdienās, trešdienās un ceturtdiena no plkst. 8:30 četras (4) nodarbības katru dienu.
  • Attālināti vakara grupa. Tā notiks Zoom platformā pirmdienās,  otrdienās un ceturtdiena no plkst. 17:30 četras (4) nodarbības katru dienu.

Plānojam mācības uzsākt no 7.septembra. Nodarbību laiks un norises grafiks tiks precizēts, uzsākot mācības. 

Plakatis septembris

 

10/08/2022

Noslēgušās pirmās latviešu valodas grupas Ukrainas civiliedzīvotājiem. Kursanti mācījušies pavisam intensīvi un 2 mēnešu laikā apguvuši pirmās latviešu valodas iemaņas:

Esmu ļoti apmierināts ar kursiem. Iemācījos uzturēt sarunu par vienkāršām tēmām. Paldies par profesionalitāti un attieksmi.

Kurss ir ļoti pārdomāts, detalizēts, interesants un praktisks. 

Augusta beigās plānojam uzsākt nākamās kursu grupas, gaidīsim pieteikumus https://ej.uz/iac_valoda_ukraiņiemInformācija par grupu norises laikiem būs pieejama ap 25.08.2022. To varēs saņem rakstot iac@latnet.lv vai zvanot 26335521

05/08/2022

Atsaucoties uz Latvijas Nacionālās bibliotēkas aicinājumu Ukrainas ļaudīm, 5. augustā IAC latviešu valodas grupiņa devās turp, lai iesaistītos sarunās ar darbiniekiem un izzinātu bibliotēkas piedāvājumu. Par visu ir padomāts, baudām viesmīlību un ieinteresētību  no darbinieku puses, skaistos skatus bibliotēkas iekšienē un uz Vecrīgu. Trīs stundās jaukajā ēkā un atmosfērā Ukrainas iedzīvotājiem bija iespēja pielietot savas latviešu valodas zināšanas sarunās ar Latvijas iedzīvotājiem un noorientēties Latvijas Nacionālās bibliotēkas plašajā piedāvājumā. Kursanti solās šeit atgriezties! 

20220815 17073120220805 12334220220805 12302520220805 11252920220805 10491920220805 103840

30/06/2022

Pirmā nedēļa, kopš mācības mūsu organizācijā uzsākušas Ukraiņu civiliedzīvotāju grupiņas. Labu veiksmi kursantiem un skolotājiem!

Untitled10

----------------------

Vasarā novadīsim 3 grupas, rudenī plānojam 5 grupas. Reģistrējieties https://ej.uz/iac_valoda_ukraiņiem

informāciju par grupu norises laikiem un pieteikšanās iespējām saņemsies, rakstot iac@latnet.lv vai zvanot 26335521

 

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no  piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.