Kā iedzīvoties? jeb divdesmit stundās par svarīgāko iebraucējiem Latvijā

Kā iedzīvoties? jeb divdesmit stundās par svarīgāko iebraucējiem Latvijā

23/09/2020 / Ievietoja: Iveta Vērse, IAC

Septembrī trešo valstu valstspiederīgos atkal pulcinājām uz integrācijas kursu nodarbībām. Dalībniekiem 20 stundu apjomā no 17.septembra līdz 1.oktobrim bija iespēja saprast Latvijas valsts iekārtas un tiesiskuma pamatus, gūt ieskatu Latvijas vēstures, valodas, izglītības, kultūras jomās, noskaidrot svarīgu jautājumus par sociālo pakalpojumu, līdzdalības, integrācijas iespējām. Interesenti tika aicināti arī uz integrācijas pasākumu par uzņēmējdarbības uzsākšanas iespējām Latvijā un ieklausīties praktiskās pieredzes stāstos, veidojot diskusiju par to. Integrācijas kursu laikā iebraucējiem nodrošinām arī iespēju iepazīt Latviešu Biedrības nama vēsturi un lieliskās telpas: integrācijas kursi un pasākumi notikuši dažādas zālēs - Līgo zālē, Merķeļa zālē, Kamīnzālē (š.g. jūlijā), kā arī nama darbinieki bijuši  labvēlīgi un atvērti, lai atvērtu telpas un stāstītu to vēsturi un aizraujošus stāstus. Pateicamies par sadarbību!

Septembrī integrācijas programmu apguva vairāk kā 30 trešo valstu valstspiederīgie divās grupās. Dalībnieku sastāvā šoreiz iebraucēji no Krievijas, Ukrainas, Ķīnas, Vjetnamas, Turcijas, Šrilankas, Tunisijas, Alžīrijas, Nigērijas, Pakistānas, Indijas, Baltkrievijas. Viņi atzīst, ka ir apmierināti ar kursu norisi un labprāt ieteiktu kursus arī citiem, jo ir uzzinājuši daudz par Latviju un guvuši atbildes uz interesējošiem jautājumiem, kā arī novērtēja tulka piesaisti informācijas izpratnei. Dalībnieki vēlējās vairāk uzzināt par nodokļu sistēmu, iespējām atrast darbu un par notāru pakalpojumiem, kā arī vairāk doties ekskursijās un piedalīties praktiskās nodarbībās, lai iepazītu Latviju.

Uz nākamajiem integrācijas kursiem aicināsim novembrī. Piesakieties, aizpildot anketu šeit.

 

LV karog8

Projekts (Nr. PMIF/8/2019/3/02) tiek īstenots  Eiropas Savienības Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda 2014.-2020. gada plānošanas perioda ietvaros ar Eiropas Savienības (75%) un Latvijas valsts budžeta (25%) finansējumu. Projekta kopējās izmaksas  74 644,24 eiro.