Dzīvoju Latvijā - mācos latviešu valodu (3.posms)

Dzīvoju Latvijā - mācos latviešu valodu (3.posms)

2021.gada 1.janvāris - 2022.gada 30.septembris

Projekts „Dzīvoju Latvijā - mācos latviešu valodu (3.posms)” ir turpinājums iepriekšējo gadu IAC integrācijas jomas projektiem un tā mērķis ir nodrošināt latviešu valodas apguvi trešo valstu valstspiederīgajiem un personām, kas likumīgi uzturas Latvijas teritorijā, izglītībai un darba tirgus vajadzībām. 

Projekta 21 mēneša laikā IAC piedāvās 120 stundu intensīvus latviešu valodas apguves kursus dažādos valodas līmeņos 400 trešo valstu valstspiederīgajiem kopumā 35 klātienes un attālinātajās grupās.

14/12/2021

Sveicienus svētkos Jums sagatavojuši latviešu valodas grupu kursanti - trešo valstu valstspiederīgie. Nosaktieties un noklausieties, un lai viss vēlētasi piepildās jaunajā gadā!

 

 

Mēs visi esam ļoti, ļoti  dažādi, it kā rotājumi eglītei: spoži, krāsaini, interesanti un katrs ar savu vēsturi. Bet šajā brīdī mēs visi esam kopā, mūs vieno tā «eglīte» - latviešu valoda! Tas ir brīnišķīgi! Protams, ka visi, kas mācās vēl nav burvji, bet ar nelielu organizācijas atbalstu un mūsu pašu centību, mēs noteikti par tiem drīz kļūsim!
Jums priecīgus Ziemassvētkus! Mums priecīgus Ziemassvētkus!
Lai Jaunais gads gaišs!

Natalia

******

Tuvojas Ziemassvētki, vieni no skaistākajiem un pasakainākajiem svētkiem. Laiks, kad jāsapņo un jāpavada skaistās ziemas dienas ar saviem mīļajiem.
Es apsveicu Jūs  Ziemassvētkos un ļoti gribētu novēlēt visiem veselību, lai Jūs un Jūsu mīļie jūtaties labi šajā neparastajā laikā. Arī es novēlu atrast laimi katrā dienā, jo mūsu dzīve ir pilna ar skaistiem mirkļiem. Nabaidieties iet uz priekšu, katrs jauns  pagrieziens ir jauna iespēja.
Visiem, kas tikai sāk mācīties latviešu valodu, es novēlu pacietību un neatlaidību. Tālāk būs interesantāk. Latviešu valoda atver jaunu aizraujošu pasauli. 
Lai skaisti Ziemassvētki!

Alena

******

Apsveicu visus, kuri svin Ziemassvētkus! Apsveicu visus, kuri svin Hanukas jeb gaismas svētkus! Es arī apsveicu visus Jaunajā gadā!
Es vēlu visiem laimīgu Jauno gadu un ceru, ka šī pandēmija ļoti drīz beigsies, un mēs varēsim dzīvot normālu dzīvi! Es arī gribētu novēlēt visiem stipru veselību, daudz priecīgu mirkļu un lai visi gaišie sapņi piepildās!
Tiem, kuri gatavojas kārtot latviešu valodas eksāmenu, es vēlu labi sagatavoties, nenervozēt un iegūt teicamu vērtējumu. No savas pieredzes es varu ieteikt - pievērsiet uzmanību cipariem, skaitļiem, deklinācijām un locījumiem.
Priecīgus un laimīgus svētkus visiem! 

Iļja

******

Priecīgus Ziemassvētkus un laimīgu Jauno gadu! Vēlu visiem panākumus, veiksmi, laimi un galvenais veselību!
Novēlu visiem labi pavadīt svētkus kopā ar ģimeni vai draugiem!
Un tiem, kuri tagad mācās latviešu valodu, es novēlu nepadoties, klausīt skolotāju un runāt, runāt un runāt latviski! Nebaidaties sākt un Jums viss izdosies!

Olena

******  

No visas sirds sveicu Jūs un Jūsu mīļos Ziemassvētkos un Jaunajā gadā!  Lai šis gads Jums ir  veiksmīgs un auglīgs gads! Es vēlu jaunas iespējas un sasniegumus, kas piepildīti ar spilgtiem notikumiem un labiem darbiem. Lai Jūs visu gadu pavada veiksme un sasniegumi!

Mariia

**************

08/10/2021

Nākamās latviešu valodas mācību grupas plānojam uzsākt 2022.gada janvārī. Tomēr Jūs jau šobrīd varat piereģistrēties kursiem, sazinoties un nosūtot IAC savu e-pastu, lai saņemtu reģistrēšanās saiti. Nosūtīsim Jums informāciju, kad nākamo grupu norises laiki būs zināmi. 

IAC tālrunis: 26335521 
IAC e-pasts:  iac@latnet.lv

**************

20/09/2021

Septembrī uzsākam III. mācību trimestri 2021.gadā. Latviešu valodas kursus (120h apjomā) 2021. gadā projekta ietvaros noslēguši jau  192 trešo valstu valstspiederīgie. Tā kā mācībām rudenī saņēmām ļoti daudz pieteikumu, tādēļ  esam raduši iespējas, lai nodrošinātu papildus valodas grupas un lai pēc iespējas vairāk kursantu varētu mācīties. Rudenī 12 valodas grupās mācīsies ap 200 trešo valstu valstspiederīgie. Tā kā kursanti bija izteikuši vēlmi mācīties arī klātienē, to esam nodrošinājuši vienai grupai Rīgā. 
Aktīvi turpinām darbu šoruden!

**************

03/09/2021

Piesakies un mācies latviešu valodu attālināti B2 līmeņa grupās no  septembra!

Izglītības attīstības centrs piedāvā mācīties B2 latviešu valodas līmeņa kursu grupās. Mācības (120 stundu apjomā)  uzsāksim no 15.septembra attālināti pa dienu vai vakaros. Aicinām pieteikties mācībām, zvanot vai rakstot uz Izglītības attīstības centru pa tālruni  26335521 vai e-pastu  iac@latnet.lv.

**************

24/08/2021

Augusta beigās noslēdzam otro mācību semestri, kurā IAC latviešu valodas kursus pabeidz 7 grupas - tajās 120 stundas latviešu valodu mācījušies vairāk kā 80 trešo valstu valstspiederīgie. Dalībnieku atsauksmes par kursiem ir pozitīvas - viņi ir apmierināti ar kursu norisi, salavē skolotāju profesionalitāti, atzīst par labām mācību metodes un izmantotos materiālus. Lielākoties dalībniekiem patīk tas, ka kursiem iespējams pieslēgties attālināti - tā iznāk mazāk kavēt, tomēr daži norāda, ka ļoti gribētos mācīties klātienē, tas viņuprāt dotu iespēju vairāk savstarpēji sarunāties. Savukārt skolotāji norāda, ka   attālinātas mācības prasa labas pašorganizācijas prasmes un augstāku motivāciju mācīties, un tikai tie, kam tas piemīt, pabeidz kursus līdz galam. 

A līmeņa valodas prasmes apguvēji atzīst, ka:

Iemācījās komunicēt- formulēt jautājumus un veidot atbildes.  Vairs nebaidās runāt veikalā un tirgū latviešu valodā.
Prot atbildēt uz jautājumiem.
Iemācījās pareizi izrunāt skaņās un vārdus.
Pēc mācībām prot aizpildīt  dokumentus dažādās iestādēs.
Saprot reklāmas un dažādus paziņojumus.
Saprot, ko stāsts pirmsskolas iestādes skolotāja.

Divas dalībnieces uzsver, ka tagad var latviešu valodu izmantot darba vajadzībām.

B līmeņa valodas prasmes apguvēji uzsver, ka:

Ir iemācījušies atrast un saprast sev svarīgu informāciju.
Var atbalstīt savu ģimeni, ja nepieciešams latviešu valodas lietojums, piemēram, palīdzēt bērniem veikt skolas uzdevumus, palīdzēt dzīvesbiedram saprast informāciju.
Var skatīties ziņas, seriālus, raidījumus latviešu valodā.
Prot izmantot valodu darba meklējumos, piemēram, raksta CV, motivācijas vēstules, atbild uz darba intervijas jautājumiem.

Vairāki dalībnieki ir rakstījuši ieteikumus mācību procesa uzlabošanai. Ne visus ieteikumus varēsim respektēt, tomēr projekta komanda saka paldies visiem, kas ir domājuši par to, kā mācīties labāk. Kursantu ieteikumi:

Vairāk laika veltīt runāšanas prasmju attīstīšanai.
Gribētu, lai mācībās būtu lēnāks temps. Es dažreiz netiku līdzi.
Vēlos, lai mēs nodarbībās iemācītos kādu dzejoli vai dziesmu.
Gribētu, lai pedagogi rādītu vairāk videomateriālu. Tas palīdzētu labāk saprast tekstu.
Vēlos, lai latviešu valodas nodarbībās būtu tikai runātprasmes sekmēšanas uzdevumi. Gramatiku varam mācīties paši.
Gribētu, lai nav tik daudz mājas darbu.
Vēlos, lai mācības tiktu organizētas kā Vācijā- kursanti mācās pusotru gadu un tad tiek nākamajā līmenī.
Gribētu, lai būtu iespēja uzreiz mācīties nākamajā valodas apguves līmenī. Negribu gaidīt un zaudēt laiku.
Attālinātās mācības ir ļoti labas. Lūdzu turpiniet!

Projekta komandu ļoti iepriecināja kāda kursanta rakstītais: Man patiešām patika šie kursi. Mācību process bija teicami strukturēts, mācību materiāls interesants, skolotāja ļoti izpalīdzīga.

 

Augusta beigās aicinām visus kursantus un Vasaras noslēguma pasākumu Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā. Tur iebraucējiem no dažādām valstīm būs iespēja iepazīt latvisko sadzīvi un vēsturi, tautas mūziku un rotaļas. Vairāk 

Foto no pasākuma.

Vasaras nosleguma pasakums IAC2

**************

29/06/2021

Nākamās latviešu valodas grupas iebraucējiem plānojam uzsākt 2021.gada septembrī. Aicinām pieteikties mācībām, zvanot vai rakstot uz Izglītības attīstības centru pa tālruni  26335521 vai e-pastu  iac@latnet.lv. Kad būsiet pieteikušies, t.i.  aizpildījuši anketu, augustā nosūtīsim Jums informāciju par mācību uzsākšanu attiecīgajā līmenī. Vietu skaits grupās ir ierobežots.

**************

31/05/2021

Šī gada maijā mācības latviešu valodas grupās noslēdz 106 trešo valstu valstspiederīgiem. Mācības notikušas attālināti un dažādu līmeņu (A un B) grupās. Maijā projekta ietvaros dodam iespēju 25 dalībniekiem A līmenī un 32 dalībniekiem B līmenī kārtot valsts valodas prasmes pārbaudi. Maija beigās un jūnija sākumā jau uzsākam nākamās 7 attālinātās grupas trešo valstu valstspiederīgajiem, kas mācīsies līdz augusta beigām, viņi būs mācījušies 120 stundas un uzlabojuši savas latviešu valodas prasmes par vienu līmeni. Lai darbīga vasara un veicas ikkatram!

Analizējot dalībnieku iesniegtās kursu novērtējuma anketas, var secināt, ka  pilnībā apmierināti ar kursiem ir ~ 92% dalībnieku, daļēji  apmierināti ir 5%, nav apmierināti 3% dalībnieku. Kursu novērtēšanā ir iesaistījies 74 dalībnieki.
Anketās lasām ļoti daudz pateicības vārdu skolotājām un kursa organizētājiem. Taču šoreiz  uzmanību pievērsām sadaļai ,,Kursantu ieteikumi nodarbību uzlabošanai’’.

Vairāk

foto5

**************

15/03/2021

Šobrīd projekta ietvaros dažāda valodas līmeņa grupās attālināti valodu apgūst vairāk kā 120 trešo valstu valstspiederīgie.

Nākamās latviešu valodas grupas iebraucējiem plānojam uzsākt šī gada maija beigās, domājams, ka tās varēs noritēt tikai attālināti. Lai pieteiktos grupās, sazinieties ar Izglītības attīstības centru pa tālruni  26335521 vai elektronisko pastu iac@latnet.lv .

IAC Dzivojt Latvija 2021 uzlime 100x23 v4 

**************

22/02/2021

Laiks skrien, un pagājis jau mēnesis kopš mācību uzsākšanas. Mācāmies attālināti. Tāpēc būtisks ir jautājums, kā jūtas kursanti un kādi ir viņu secinājumi par valsts valodas apguvi attālināti. Lai gūtu atbildes uz šo jautājumu, tika uzklausītas valsts valodas prasmes B līmeņa apguvēju domas. Vairāk 

**************

18/01/2021

2021.gada janvārī esam uzsākuši attālināto grupu komplektēšanu. Vairāk kā 150 trešo valstu valstspiederīgie ir pieteikušies attālinātajām mācībām A1, A2, B1 un B2 līmeņa grupās. Jāatzīst, ka neskatoties uz sarežģītajiem apstākļiem iebraucēju vēlme mācīties latviešu valodu nav mazinājusies, joprojām nevaram apmierināt visu klientu vēlmes un piedāvāt tik daudz grupu, cik nepieciešams. 

uzsakam1

Projekta vispārīgais mērķis ir veicināt personu, kuras ir trešo valstu pilsoņi un kuras likumīgi uzturas Latvijas teritorijā, iekļaušanos Latvijas Republikas izglītības sistēmā un darba tirgū, kā arī uzlabot pakalpojumu pieejamību mērķgrupai.

Projekts (Nr.PMIF/6/2020/3/02 ) tiek īstenots  Eiropas Savienības Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda 2014.-2020. gada plānošanas perioda ietvaros ar Eiropas Savienības (75%) un Latvijas valsts budžeta (25%) finansējumu.  Projekta kopējās izmaksas 275 520,71 eiro. 

Projekta komanda:
Linda Kluša (projekta vadītāja)
Aija Kalve (pedagoģiskā vadītāja)
Līga Puniņa (mērķa grupas koordinatore)
Aija Rusiņa (grāmatvede)
Danute Grīnfelde (tehniskais atbalsts attālinātajām mācībām)

plakats LV3