Kritiskās domāšanas pieejas paplašināšanas iespējas Latvijā

Sadarbībā ar Ukrainas, Azerbaidžānas un Krievijas partneriem, IAC 2011.gada nogalē uzsāk projektu par kritiskās domāšanas pieejas popularizēšanu: pieredzes apmaiņu un izplatīšanu šajā jomā. Projektu finansē Foundations of Open Society Institute.

Projekta īstenošanas laiks: 2011.gada 1.septembris - 2012.gada 31.augusts

Projekta mērķis ir nodrošināt vidusskolēniem pieeju kvalitatīvākai izglītībai, apgūstot kritiskās domāšanas attīstīšanas paņēmienus.

Projekta uzdevumi:  

- iepazīstināt skolotājus un skolēnus ar ukraiņu speciālistu izstrādāto mācību līdzekli „Kritiskās domāšanas pamati” un adaptēt to izmantošanai Latvijas skolās;

- palīdzēt skolotājiem apgūt kritiskās domāšanas pieeju un izmantot to plašāk mācību procesā vidusskolā

Projekta mērķauditorija ir vidusskolēni, skolotāji, vecāki  

Projektā plānotās aktivitātes:    

  • Projekta gaitā plānots iepazīties ar ukraiņu speciālistu izstrādāto mācību līdzekli „Kritiskās domāšanas pamati” un adaptēt to, pielāgojoties Latvijas situācijai.  
  • Kopā ar Ukrainas un Azerbaidžānas ekspertiem aprobēt adaptēto mācību materiālu ar Latvijas skolotājiem.
  • Aprobēt  adaptēto mācību materiālu Latvijas skolās.
  • Projekta dalībniekiem tiks piedāvāti kritisko un radošo domāšanu veicinoši paņēmieni, kurus var izmantot dažādos mācību priekšmetos.
  • Projektā organizētie semināri nodrošinās skolotājiem tiešu kritiskās domāšanas attīstīšanas paņēmienu apguvi.
  • Projekta rezultātā tiks  sagatavots metodiskais materiāls „Kritiskās domāšanas pamati” izmantošanai vidusskolas mācību procesā.
  • Projekta gaita un rezultāti tiks atspoguļoti IAC mājas lapā.

Projekta īstenotāji
Projekta vadošā organizācija:

Teachers for Democracy and partnership (TDP) (Ukraina) www.tdp.org.ua

Projekta partneri:
Izglītības attīstības centrs (Latvija)

Center for Innovations in Education (Azerbaidžāna) www.cie.az

INTERCENTRE (Krievija)