Stāstu un foto konkurss Rīgas Klasiskajā ģimnāzijā

06/04/2017

Rīgas Klasiskajā ģimnāzijā noslēdzies foto un stāstu konkurss ,,Latvija man ir..’’. Šis konkurss 2017.gada februārī – martā, sagaidot Latvijas valsts simtgadi, tika organizēts, lai jaunieši - 10.-12.klašu skolēni varētu izteikt savu viedokli par to, kas katram no viņiem ir Latvija, cik tā ir nozīmīga, kādas iespējas viņi saskata Latvijā utt.

Konkursa mērķis bija piederības sajūtas un vērtību izpratne personīgajā, Latvijas un Eiropas līmenī sekmēšana, kā arī iespēja veikt interesantu un mākslinieciski kvalitatīvu fotoattēlu atlasi, papildinot valsts dzimšanas dienas programmu ar foto izstādi Rīgas Klasiskajā ģimnāzijā. Tā ir arī iespēja skolēniem parādīt savu talantu fotomākslā, vienlaicīgi piedaloties sabiedriskās dzīves procesos – paužot savu viedokli, ar fotoobjektīvu palīdzību iemūžinot un attēlojot visdažādākās lietas, sajūtas, interesantus dabas veidojumus, dzīves ainas, dziļu domu un paust to, kas autoram patīk, kas viņus aizrauj, ar ko asociējas vai kas simbolizē, liek priecāties par Latviju un lepoties ar to.

Konkurss ir noslēdzies, tagad darbs žūrijai, izvērtējot un atlasot labākos darbus. Interesantākie darbi tiks apkopoti un izdoti foto grāmatā ,,Latvija man ir..’’. Grāmatas prezentācija plānota 2017.gada 3.maijā, bet līdz tam skolēniem, skolotājiem, vecākiem un visiem citiem interesentiem būs iespēja skolēnu darbus apskatīt, izlasīt un priecāties ģimnāzijas 1.stāva gaitenī.

Par ko skolēni raksta, kādās pārdomās dalās?
,,Latvija! Vai labi skan? Tas nav tikai vārds vai teritorija. Tā ir valsts, kur es dzīvoju. Latvijā ir stipri un vienoti cilvēki, tauta, kuri veido valsts tēlu. Latvija ir manas tradīcijas, kultūra un vēsture.’’ (Anastasija, 12.kl.)
,,Latvijā ir viss, kas vajadzīgs man un drīz būs vajadzīgs maniem bērniem.‘‘ (Ņikita, 12.kl.)
,,Manuprāt, Latvijas iedzīvotāji ir ļoti līdzīgi kokiem, mēs esam viens liels mežs. Rudenī baudām pēdējās siltās un gaišās dienas un pēc tam uzvelkam tumšu apģērbu. Ziemā esam ļoti drūmi un melanholiski, esam nekustīgi, klusi, guļam. Pavasarī mēs mostamies, sākam ziedēt, gaidot vasaru, pakāpeniski uzvelkam jaunas, krāsainas drēbes. Bet vasara...vasarā var dzīvot piedzīvojumu pilnu dzīvi.’’ (Zlata, 11.kl.)
,,Pasaulē, protams, ir ļoti daudz skaistu vietu, diemžēl maz no tā esmu redzējusi, bet esmu pārliecināta, ka Latvija ir visskaistākā valsts visā pasaulē. Latvija ir mana zeme, tāpēc es nevaru domāt citādi.’’ (Darja, 12.kl.)

,,...visskaistākie saulrieti. Esmu bijusi dažādās valstīs: slavenajā Spānijā, Ēģiptē, Turcijā, Grieķijā ... Bet nekur es neesmu redzējusi tik skaistus saulrietus kā Latvijā. Un katrs saulriets atšķiras. Divu vienādu saulrietu vēl nav bijis. Mums nav dārgu pludmaļu, supermodernu ēku, bet no dabas mūsu debesīm ir dāvāts skaistums. Tā ir Latvijas atpazīšanas zīme. Mūsu daba ir bagāta, un mums tik ļoti ir paveicies! Bet kas var būt labāk, kā sēdēt vakarā pie jūras un skatīties, kā saule noriet, zīmējot burvīgus attēlus? Skaistas debesis mums dotas, lai mēs ietu ar augstu paceltu galvu, neskatoties zemē. Tas ir iemesls smaidīt, tas ir iemesls staigāt, kamēr viss nesastingst. Tas dāvā māju sajūtu.’’ (Jeļizaveta, 11.kl.)

SetHeight700 volkova alisa 12.b 1 SetHeight700 MajigapieneneAliseKirjuhina11b2

Konkursam tika iesūtīti 78 darbi.

Sagatavoja Inguna Buta, Rīgas Klasiskās ģimnāzijas projekta komandas vadītāja
Foto A.Volkova, A. Kirjuhina