Baltā galdauta svētki Rīgas Ķengaraga vidusskolā

20/05/2017

2017.gada 4.maijā Latvijas valsts simtgades svinību atklāšanai par godu, Latvijā un pasaulē tika svinēti Baltā galdauta svētki. Kopīga galda klāšana, tas ir veids kā svinēt Latvijas otro dzimšanas dienu. Baltais galdauts ir kā pašapziņas un lepnuma simbols. Kopā būšana, sarunas, sadziedāšanās, sadancošanās veicina jauniešos prasmi uzstāties un prasmi klāt galdu.

2017.gada 13.maijā Rīgas Ķengaraga vidusskolas 1. – 12.klašu skolēni, viņu vecāki, skolas darbinieki un Ķengaraga iedzīvotāji svinēja Baltā galdauta svētkus. Skolas teritorijā un telpās tiks organizētas 26 “stacijas” ar dažādiem uzdevumiem, kurus gatavo katra klase. Kā viena no “stacijām” bija koncerts aktu zālē (dziesmas un dzejoļi par Latviju gan latviešu, gan krievu val.), kurus bija sagatavojuši sākuma klašu skolēni un klases audzinātāji, savukārt 5.-12.klašu skolēni, skolotāji un skolas darbinieki skolā un skolas teritorijā organizēja “stacijas” ar dažādiem uzdevumiem, kuras gatavoja katra klase. Noslēgumā bija mielasts skolas pagalmā pie Baltā galda (galdu klājam no saviem līdzekļiem un bērnu atnestiem “groziņiem”, galda klāšanā iesaistījām vecākus). Informācija par 4.maiju un “Balto galdautu” svētkiem tika sniegta klases stundās u.c. mācību priekšmetu stundās, skolas informatīvajā TV skolā, sociālajos tīklos un e-klasē.

Pie balti klāta galda valdīja svētku sajūta, ko izbaudīja ikviens, kas bija atnācis uz šo pasākumu. Bērni ēdot svētku cienastu padalījās savās sajūtās, izsakot prieku un sajūsmu par šo pasākumu. Baltā galdauta svētku ideja ir savest kopā ģimeni, draugus vai kaimiņus no vienas vai vairākām blakus mājām kopā pie viena galda, un ieturēt kopīgi sarūpētu maltīti un izbaudīt nesteidzīgas sarunas. Sapratām, ka šai tradīcijai jākļūst par mūsējo katru gadu, ne tikai skolā, bet arī mūsu skolēnu, skolotāju un darbinieku ģimenēs!

Informāciju sagatavoja Dace Kārkliņa, projekta IZZINĀT.PIEREDZĒT.RĪKOTIES dalībniece