Dodamies ārpus - 2.Latvijas iepazīšanas ceļojums

Kārta nākamajai Latvijas izzināšanas dienai. 11. aprīlī IAC organizētajā ekskursijā dodas Daugavpils 10.un 12.vidusskolas un Špoģu vidusskolas skolēni. Izzinošie pasākumi sākas  Rīgas Motormuzejā, kur iepazīstam auto vēsturi un būvniecību gan Latvijā, gan pasaulē - izskrienam cauri gadu desmitiem ar dažādām auto markām un jaudām, un novērtējam, kādu artavu tajā devuši Latvijā dzīvojošie autobūvnieki.

Siltas pusdienas un tikpat silta un atraktīva uzņemšana mūs sagaida Rīgas 74.vidusskolā (vairāk). Latgales jaunieši uzzina par skolu, tās talantiem un kopā 74.vidusskolas jauniešiem ienirst improvizācijas mākslā, ko novada ar M.Čehova Rīgas Krievu teātra aktrise un šī gada Lilitas Bērziņas balvas ieguvēja Jekaterina Frolova.

Vakarā vēl ļoti nopietns vēstures "pieskāriens" Nacionāljā teātrī - vietā, kur gandrīz pirms 100 gadiem dibināta Latvijas valsts, kopā izdzīvojam jauniešu likteņus. Iegrimstam 1939. un nākamo gadu vēstures notikumos izrādē "Svina garša". Pēc tam vēl pāris stundas grūti atslēgties no izrādē skartās tematikas - likteņiem, rīcībām, personāžiem un vienkārši sakritībām, kas nereti izšķir visu.

Ekskursijas tiek organizētas projekta "Izzināt. Pieredzēt. Rīkoties"  ietvaros ar Britu Padomes atbalstu.

Publicēja: Linda Kluša (19/04/2017)